PZHKA
facebook wersja polska english version
PZHKA
All-Polish 2024 PL/EN

Oferta w sezonie 2017

cena netto: 3000 PLN
(694.59EUR*) (Ceny oznaczone są przybliżone i zostały automatycznie przeliczone według tabeli NBP: 063/A/NBP/2024 - 2024-03-28)
Nasienie świeże:
Nasienie mrożone:


Oferent: SK Janów Podlaski
Stadnina Koni Janów Podlaski
Wygoda 3
21-505 Janów Podlaski
+48 83-341-30-09
+48 83-341-33-60
biuro@skjanow.pl
http://www.skjanow.pl
Anna Stefaniuk

Właściciel:

Do ceny nasienia należy doliczyć 8 % podatku VAT.
Właścicielom klaczy wpisanych do PASB, przy zakupie nasienia  przysługuje 50 % zniżki.


Kuheilaan Aafas Maidaan (BH)

(Shawaf Al Betaar (BH) x Kuheila't Aafas Nood (BH))
Ogier, Gniady, 2007

Hodowca: Royal Arabian Stud of Bahrain (BH)
ród męski: Felhaan Alshawaf, hod. Royal Arabian Stud of Bahrain (BH)
linia żeńska: Kuheila't Aafas Alhamra 1954, hod. Royal Arabian Stud of Bahrain (BH)


Kuheilaan Aafas Maidaan (BH) - fot. Lidia Pawłowska (2014)
Kuheilaan Aafas Maidaan (BH) - fot. Lidia Pawłowska (2014)
Shawaf Al Betaar (BH) Musannaan Al-Meemar (BH) Jellaby Alasil (BH)
Musannah (BH)
Shawafah Nedhaayir (BH) Ma'anaghy Alsaghir (BH)
Shawafah Hadiyyah (BH)
Kuheila't Aafas Nood (BH) Jellaby Nejib (BH) Jellaby Alsakhir (BH)
Jellabieh 229 (BH)
Kuheila't Aafas Reem El-Nufood (BH) Hamdaany (BH)
Kuheila't Aafas Alhamra (BH)

Kuheilaan Aafas Maidaan został w 2014 roku podarowany Stadninie Koni Janów Podlaski przez króla Bahrajnu. To przedstawiciel tej samej linii żeńskiej Kuhailan Afas (Kuheila't Aafas), z której pochodził gniady ogierek sprowadzony w 1931 roku przez Bogdana Ziętarskiego z Bahrajnu do stadniny w Gumniskach księcia Romana Sanguszki. W krajach arabskich nie stosuje się pojęcia rodów męskich, a ogiery są klasyfikowane ze względu przynależność do rodziny matki. Nabytek księcia otrzymał imię nawiązujące do jego linii żeńskiej – Kuhailan Afas. Dał on w Polsce początek męskiemu rodowi, którego znakomitymi przedstawicielami były ogiery Comet, Probat i Fawor.

Ojciec ogiera Kuheilaan Aafas Maidaan Shawaf Al Betaar reprezentuje linię Al-Shawafah, z której ogiery uważa się za szczególnie cenne. Jego ojciec Musannaan Al-Meemar wywodzi się z linii Musannah (Al-Musannah), sprowadzonej do Bahrajnu w pierwszej połowie XX wieku.

Matka ogiera Kuheilaan Aafas Maidaan, gniada Kuheila't Aafas Nood reprezentuje linię Kuheila’t Aafas – uważaną za najcenniejszą tamtejszą linię. W księdze stadnej Bahrajnu zapoczątkowana jest przez klacz Kuheila't Aafas Alhamra. Znakomitą przedstawicielką tej rodziny była Kuheila't Aafas Reem El-Nufood, od której wywodzą się obecnie wszystkie konie Bahrajnu z linii Kuheila’t Aafas. Kuheila't Aafas Nood jest jej córką.

Ogier odznacza się głęboką, mocną, krótką, dobrze związaną kłodą oraz skośną, długą łopatką. Urodą bardzo przypomina pustynne konie – te sprowadzane przed blisko 100 laty z Półwyspu Arabskiego. Ogier posiada doskonały charakter– to koń zrównoważony, łagodny, bezproblemowy w obsłudze, chętny do pracy pod siodłem. Najprawdopodobniej wynika to z kryteriów selekcji używanych przez wieki na Półwyspie Arabskim, czyli na preferowaniu koni niezawodnych w bitwie i w wędrówce – dzielnych, wytrzymałych i oddanych człowiekowi.

Karierę hodowlaną rozpoczął w 2015 roku. Kuheilaan wzbudził zainteresowanie hodowców prywatnych, którzy sięgnęli po niego już w sezonie 2015. Pierwsze źrebięta po ogierze Kuheilaan Aafas Maidaan urodziły się w styczniu 2016 roku. Zgodnie z przewidywaniami prezentują inny typ urody niż konie w stadninie, są mocne i zdrowe.



Kariera wyścigowa

16 startów